Na zdjęciu Jessie ubrana w: szelki bezuciskowe "Daisy".
Czy wiesz, że w czasie upałów Twój pupil może być agresywny? Naukowcy z Pekinu przeanalizowali dane dotyczące zgłoszeń pogryzień i wykazali, że w czasie wysokich temperatur na izby przyjęć w szpitalach częściej zgłaszają się osoby ugryzione przez czworonoga. Weź to pod uwagę i zrezygnuj w tym czasie z kontaktów Twojego pupila z nieznajomymi lub dziećmi. Zapewnij psu spokój i miejsce do odpoczynku!
Zwróć także uwagę, że psy o grubej sierści z podszerstkiem (np. husky syberyjskie i nowofundlandy), są bardziej wrażliwe na ciepło i wilgoć niż psy o krótkiej sierści. Regularnie szczotkuj swojego pupila, aby usunąć nadmiar podszerstka i umożliwić psu właściwą cyrkulację powietrza. Nie zaleca się jednak golenia sierści, bo skóra byłaby narażona na poparzenia słoneczne.
A co z opuszkami łap? Zimą myjemy łapy oraz smarujemy je wazeliną, by ochronić je przed działaniem lodu oraz substancji chemicznych używanych do posypywania chodników. Latem chodniki, i ulice bywają tymczasem naprawdę gorące dlatego, jeśli możesz wybieraj spacer po trawie! Możesz używać także specjalnych psich butów.
Te produkty mogą Ci się spodobać:
Na zdjęciu Jessie chilluje ubrana w: szelki typu guard.
U psów występują dwa typu udaru cieplnego:
Pierwszy związany jest z ćwiczeniami fizycznymi, a drugi ze zbyt wysoką temperaturą otoczenia (często połączoną z dużą wilgotnością)! W czasie ciepłych dni uważnie obserwuj swojego pupila! Jeżeli zauważysz:
Aktywne schładzanie polega np. na położeniu na zwierzęciu zwilżonych ręczników i/lub zastosowaniu wentylatora. Jeżeli jesteś na zewnątrz, przenieś psa w cień! Taka pierwsza pomoc jest niezwykle istotna i znacząco zwiększa szanse zwierzęcia na przeżycie udaru!
W gabinecie weterynaryjnym konieczne jest podanie zwierzęciu płynów, a czasami także tlenu, Zaleca się również wykonanie takich badań jak:
Stosując sprawdzone sposoby opieki nad psem i kotem w czasie upałów, unikniesz nieprzyjemnych skutków wysokich temperatur!